Марія Пустова: «Політика відношення до дітей-сиріт має вийти на новий рівень»
За дорученням голови облдержадміністрації Олександра Вілкула його заступник Марія Пустова провела круглий стіл з питань розвитку сімейних форм виховання. Співорганізатором його проведення виступив також благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України».
У роботі «круглого столу» взяли участь начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Ніна Тутова, керівник програм та проектів фонду «Розвиток України» Дар’я Касьянова, російський суспільний діяч і публіцист Олександр Гезалов, представники громадських організацій, керівники дитячих будинків, прийомні батьки.
«Політика відношення до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, має вийти на новий рівень. Губернатор Олександр Вілкул поставив завдання місцевим органам влади і профільним службам створити всі належні умови для того, щоб принципово збільшити кількість всиновлень та дитячих будинків сімейного типу», - зазначила Марія Пустова.
«Дніпропетровська область досягла серйозних результатів у питанні усиновлення дітей. Завдяки активній позиції керівництва регіону спостерігається позитивна тенденція у розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт. І це визнають як експерти, так і громадські організації», - зазначила керівник програм та проектів фонду «Розвиток України» Дар’я Касьянова. Вона запропонувала два паралельні шляхи розвитку сімейних форм виховання. «Зокрема, це попередження соціальному сирітству, тобто підтримка сімей, які опинилися у складному становищі. З іншого боку – створення необхідних умов для розвитку сімейних форм виховання. А це збільшення кількості дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей».
Як зазначив Олександр Гезалов, який сам виховувався в інтернаті, Україна отримала шанс вирішити одне з найболючіших соціальних питань суспільства. Адже сьогодні навколо проблем сирітства починають об’єднуватися влада, благодійні фонди, бізнес, громадські організації та засоби масової інформації. «Їх мета, щоб якомога більше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знайшли нову родину».
На Дніпропетровщині проводиться активна робота щодо розвитку сімейних форм виховання – дитячих будяків сімейного типу (ДБСТ) та прийомних сімей, а також влаштування до них якомога більше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наразі в регіоні функціонує 42 дитячих будинки сімейного типу та 255 прийомних сімей, де виховується 724 дитини. У 2009 році в ДБСТ та прийомних сім'ях виховувалося 6,1% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від їх загальної кількості. У 2010 році цей показник вже становив 7,2%.
Довідка:
Сьогодні на обліку в регіоні проживають 9 тис 837 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що на 558 дітей менше, ніж у минулому році. З них близько 23%, або 2 тис 300 дітей, виховуються в дитячих закладах інтернатного типу.
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створює за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.
Прийомна сім'я - сім'я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Популярное
До Міжнародного дня захисту дітей у Кривому Розі відбулася виставка малюнків «Країна дитячих мрій»
17:39, 30 май 2024
Топ обсуждаемых
Криворожанка Анастасія Федорчук здобула "золото" на Кубку світу з кіокушин карате
16:42, 25 ноя 2024
17:26, 25 ноя 2024
КОММЕНТАРИИ — 0