--.-° --% 0мм

Підтримка бізнесу в умовах війни: місто допомагає підприємцям залучати грантові кошти на відкриття або розвиток власної справи

12:02, 13 фев 2025 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

Це – не лише інвестиції в економіку міста, але й створення нових робочих місць. За такими програмами в Кривому Розі вже створено 627 робочих місць

Серед найбільш затребуваних грантових програм -державна програма «єРобота», що реалізується у партнерстві з Центром зайнятості та Ощадбанком, а також програми підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ), Save the children, EU4Business, БФ «Слов’янське серце», Український ветеранський фонд та інші.

У Кривому Розі підвели підсумки проєкту «Міська підтримка грантових програм-2024» та відзначили найбільш активних суб’єктів господарювання.

Із відкритими до нових ідей та готовими долати виклики часу криворіжцями поспілкувався голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

«Грантова підтримка – це реальна можливість для кожного з вас розвинути свою ідею, масштабувати бізнес або навіть врятувати його в складний час. І ми є вашими надійними партнерами у цій роботі. Ми створюємо програми, які допомагають підприємцям отримувати доступ до фінансування, навчання, консультацій. У кожному районі у нас створені відділи або сектори управління проєктами, які надають комплексні консультації по формуванню необхідного пакету документів потенційним учасникам. За півтора місяці нового року залучено 3,6 млн грн грантових коштів – це і державні, і міжнародні. Заплановано створити понад 30 робочих місць. Ми відкриті до співпраці і робимо дуже важливу роботу. У тому числі, спрямовану на відновлення та розвиток бізнесу», - підкреслив О. Вілкул.

За результатами 2024 року за програмою «єРобота» у місто для малого та середнього бізнесу інвестовано понад 47 млн. грн. За рахунок міжнародних грантів - майже 14 млн. грн.

У минулому році по «єРоботі» 312 підприємців Кривого Рогу подали заявки на отримання грантових коштів, 177 – отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму майже 47,4 млн грн, 151 - отримали кошти на свої рахунки у розмірі майже 37,5 млн грн., запланували та вже створили 277 нових робочих місць.

Також, 710 суб’єктів господарювання подали заявки на грантові програми міжнародних та українських організацій, з них 65 - отримали грантові кошти у розмірі майже 14 млн. грн.

Євген Удод, перший заступник міського голови зазначив: «За період війни місцевий бізнес втратив набагато більше, ніж за два роки пандемії. Обсяг завданої шкоди та наслідки воєнної агресії оцінити важко, адже бойові дії тривають, а наше місто є прифронтовим. Підприємці та бізнес міста показали, що здатні швидко відновлюватися та стабільно працювати в умовах війни. Злагоджена робота бізнесу є запорукою того, що бюджет громади буде наповнюватися, а люди матимуть роботу і зарплати. Активізація бізнес-діяльності – ключовий фактор посилення економічної стійкості, ресурс для успішної оборони та надійного тилового забезпечення».

Найпопулярнішими сферами, в яких вже реалізували себе переможці грантових програм є: оптова та роздрібна торгівля, надання послуг у сфері харчування, надання індивідуальних послуг, доочищення питної води, надання спортивних послуг.

ФОП Жук Юлія, керівник цеху швейного виробництва, сказала: «З 2007 року я займаюсь виробництвом робочого одягу. Хочу подякувати міській владі за допомогу та підтримку в оформленні грантів для бізнесу. Ця підтримка дуже допомагає у цей складний час. Мені вона допомогла модернізувати моє підприємство та працювати далі. Не потрібно боятися! Варто брати участь у грантових програмах, це допомагає нам вистояти і підтримати економіку».

На зустрічі підприємцям презентували актуальні грантові програми за якими вони можуть подати заявки та отримати додаткові ресурси для розвитку бізнесу. Зокрема, від Міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps та Enterprise-Europe-Network.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

З питань участі у державних та міжнародних програмах та координації дій підприємці Кривого Рогу можуть звернутися до районних виконкомів або до управлінь розвитку підприємництва та економіки виконкому Криворізької міськради.

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых