Артстайл
Оксфорд 2
    
Новости Кривого Рога
20.01.2018
Восход солнца Долгота дня Заход солнца
08:25 12:55 17:25
Город ФМ он лайн
За участі Народного депутата України Костянтина Павлова вдалося відстояти інтереси тисяч працівників системи УТОС Печать
26.01.2015 г.

В умовах економічної кризи в державі нелегко доводиться кожному українському підприємству. Але особливо скрутно тим, що без державних дотацій та підтримки вистояти взагалі не зможуть. Це безпосередньо стосується соціально орієнтованих організацій, головна функція яких - працевлаштування, трудова й медична реабілітація інвалідів. У Кривому Розі серед таких - підрозділ Всеукраїнської системи УТОС, спільноти незрячих.

- За плечима колективу Криворізького учбово - виробничого підприємства УТОС - 80 - річна історія товариства сліпих людей та доля кожного його працівника, - говорить його директор Станіслав Порадовський. - І за всі часи існування минулий 2014 рік видався чи не найскладнішим. Останнє півріччя відпрацювали у форматі так званого "вільного ринку", коли передбачити щось наперед просто неможливо. Керувати доводилося у виключно ручному режимі. Втім, спільними зусиллями колективу вдалося вистояти у ситуації економічної нестабільності і завершити рік з відносно непоганими показниками. Та найбільш скрутними виявились грудневі дні, перед прийняттям Державного бюджету-2015.

Як зазначає Станіслав Порадовський, заплановані урядом "урізання" стали справжнім шоком для утосівців, коли вони реально зрозуміли, що можуть бути позбавлені державної підтримки та пільг, які існували для підприємств та громадських організацій інвалідів. А така допомога – це єдиний шанс реальної конкуренції для таких підприємств на ринку, їх справжній "рятувальний соцжилет". З останньою надією зберегти його колектив Криворізького УТОС звернувся до народного депутата України Костянтина Павлова, знаючи його небайдуже ставлення до проблем людей з особливими потребами. Таке звернення з проханням поставити болюче питання на розгляд відповідного комітету і Верховної Ради було надіслано 15 грудня 2014 року.

Реагував на нього народний депутат невідкладно, про що йдеться в його листі-відповіді:

«На Ваше звернення стосовно складної ситуації, що склалася на підприємстві, фінансової підтримки громадських організацій інвалідів та пільг з оподаткування негайно були направлені відповідні запити до Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної ради України.

В короткі терміни, з використанням всіх можливих важелів, вдалося домогтися, щоб питання, порушені у Вашому листі, було розглянуті спільно з відповідними міністерствами та комітетом Верховної Ради. В результаті хвилюючі Вас і тисячі працівників системи УТОС питання були вирішені.

Повідомляю, що у додатку 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» окремим рядком передбачені видатки на фінансову підтримку Національної Асамблеї інвалідів України, підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих у сумі 43,3 млн. гривень. Податкові пільги для громадських організацій інвалідів також будуть збережені».

Для довідки

Криворізьке учбово-виробниче підприємство УТОС протягом останніх 50-ти років спеціалізується на виробництві світлотехнічної продукції, бере активну участь у програмах реконструкції та ремонту зовнішнього освітлення не тільки Кривого Рогу і Дніпропетровської області, а й інших міст та селищ України. Одержуючи державну підтримку, підприємство активно займається працевлаштуванням інвалідів з метою створювати нові і зберегти існуючі робочі місця. Криворізькі громадські організації УТОС є центром дозвілля і реабілітації людей з особливими потребами.


ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Loading...