Артстайл
Оксфорд 3
    
Новости Кривого Рога
20.01.2018
Восход солнца Долгота дня Заход солнца
08:25 12:55 17:25
Город ФМ он лайн
Головне - контроль за якістю відомчого нагляду Печать
10.02.2012 г.

Головне - контроль за якістю відомчого наглядуТаку мету ставить перед собою на поточний рік Криворізьке гірничопромислове територіальне управління Держгірпромнагляду.

Криворізьким гірничопромисловим тер управлінням Держгірпромнагляду підбито підсумки стану охорони праці та промислової безпеки на підприємствах міста за минулий рік. З цього приводу його начальник Олег Чередниченко нещодавно провів прес-конференцію для представників місцевих засобів масової інформації, на якій навів аналіз травматизму та наглядової діяльності по нашому регіону, ознайомив з підсумками стану охорони праці і промбезпеки за 2011 рік на гірничо-металургійних підприємствах.

Зазначалося, що у порівнянні з позаминулим роком загальний травматизм на підприємствах у цілому знизився на 27%, а смертельний – на 40%. На криворізьких підприємствах за останні п’ять років ці показники зменшилися відповідно у 1,5 рази та вдвічі. Практично така тенденція спостерігається в усіх галузях.

Незважаючи на такі позитивні зрушення, найбільш травмонебезпечною залишається гірничорудна галузь, де смертельний травматизм утримується на рівні 2010 року. На підприємствах з підземним видобутком руди рівень виробничого травматизму у 2,5 рази вищий, ніж на гірничо-збагачувальних комбінатах. Тому питання промислової безпеки на шахтах - є одним з пріоритетних напрямів роботи Криворізького теруправління.

Нещасні випадки на піднаглядних підприємствах, на думку фахівців, у переважній більшості трапляються через організаційні причини та людський фактор. На жаль, головною причиною травмування здебільшого залишається недооцінка постраждалими ступеню ризику власних дій. Саме тому контролюючі органи зобов’язали керівників промислових підприємств відправляти на навчання інженерно-технічних працівників відповідальних за безпеку праці. Загалом на підвищення кваліфікації з цього питання минулоріч направлено понад 1000 начальників дільниць, механіків та енергетиків. Олег Чередниченко навів позитивний досвід у цьому напрямку підприємств Групи Метінвест, зокрема, Північного, Центрального та Інгулецького ГЗК. Тут витрати на одного працівника в питаннях ОПіПБ складають майже 16 тис. грн., що в 5-6 разів більше, ніж у попередніх роках. Тому криворізькі комбінати, що входять до Групи Метінвест, є взірцем для інших підприємств галузі.

- За останні роки лише на Інгулецькому ГЗК в п’ять разів зросло фінансування на охорону праці, тоді як травматизм знижено втричі, - відзначив Олег Чередниченко. - Подібна ситуація і на інших комбінатах. Більше того, на цих підприємствах діє один з головних принципів компанії Метінвест - створення безпечних умов праці для всіх працівників, зведення травматизму до нульового рівня. А хто з повною відповідальністю працює над питаннями охорони праці, той і має позитивний результат.

На комбінатах постійно проводиться цілеспрямована робота в рамках політики і принципів Групи Метінвест, спрямована на збереження життя, здоров'я працівників підприємства, проводяться аудити безпеки, основною метою яких є запобігання нещасним випадкам на виробництві.

До того ж на розширеному засіданні Колегії Державного Комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, яка у позаминулому році проходила на базі Північного ГЗК, головою комітету Держгірпромнагляду Олександром Хохотвою запропоновано досвід Північного комбінату в області охорони праці, навколишнього середовища та промислової безпеки вивчити підприємствам не лише Дніпропетровщини, але й України в цілому. Бо якщо не змінити ставлення самих трудящих до питань безпеки праці проблему не вирішити.

Олександр ШИДО


ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Loading...